TR | EN
Staj Seferberliği & Kariyer Kapısı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, bakanlıklar, bakanlıklara bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenlerin işbirliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekleriyle üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan “Staj Seferberliği” programı https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden başvurulmaktadır.

Detaylı Bilgi: https://kariyer.ogu.edu.tr/Sayfa/Index/20/kariyer-kapisi

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

SORU

CEVAP

NORMAL DÖNEMDE

[COVID19] UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE

T.C. Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı kapsamındaki kabul edilen stajlar için bölüme evrak göndermeli miyim?

Evet. T.C. Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı kapsamındaki staja kabul edildikten sonra staj başvuru belgelerini doldurup bölüm sekreterliğine teslim etmelisiniz.

Ancak kuruma Staj kabul belgesi onayı yaptırmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, Staj kabul belgesindeki sadece sizinle ilgili kısımları doldurup çıktı aldıktan sonra, Kariyer Kapısı üzerinden alacağınız evrakı da çıktı alarak arkasına ilave edip komisyon üyesine onaylatınız.

Evet. T.C. Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı kapsamındaki staja kabul edildikten sonra staj başvuru belgelerini doldurup bölüm sekreterliğine e-posta yoluyla göndermelisiniz etmelisiniz.

Ancak kuruma Staj kabul belgesi onayı yaptırmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, Staj kabul belgesindeki sadece sizinle ilgili kısımları doldurup, Kariyer Kapısı üzerinden alacağınız evrakı da arkasına ekleme üzere PDF olarak kaydediniz.

T.C. Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı kapsamındaki kabul edilen stajlarda, staj belgelerinin tesliminde diğer stajlara göre bir farklılık var mıdır? 

Hayır. Staj Belgeleri sayfasındaki Staj Teslimi İçin Doldurulması Gereken Belgeler başlığı altındaki belgelerin tamamını, yaz döneminde staj yapanlar için staj komisyonu tarafından yapılan duyuru dahilinde belirtilen tarih aralığında stajınızı teslim edebilirsiniz. Ara dönemde veya ders almadığınız dönem içinde yapılan stajları herhangi bir tarihte teslim edebilirsiniz.

Hayır. [Covid19] Uzaktan Eğitim Sürecinde Staj Başvuru ve Teslimi sayfasındaki Staj Teslimi İçin Doldurulması Gereken Belgeler başlığı altındaki belgelerin tamamını PDF formatında ilgili komisyon üyesine e-posta yoluyla gönderiniz. Kesinlikle kargo ile evrak göndermeyiniz.

T.C. Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı kapsamındaki kabul edilen stajımı teslim ettikten sonra kabul edilmeye bilir mi?

Değerlendirme prosedürü, staj yeri kendisi bulan ve stajlarını özel firmada/kurumda yapmış öğrencilerle aynıdır. Bu sebeple staj teslim prosedürüne uymayan veya gerekli kriterlerini sağlamayan stajlardan kısmen veya tamamen staj günü iptali yapılabilir.

Normal dönemle aynı prosedür geçerlidir.